Obamacare, Medicare po Polsku

Wiecej Informacji:
847-870-4444
ReformaZdrowia.com

Jakie zmiany czekaja nas na rynku ubezpieczen zdrowotnych w 2016 roku?

Nowy okres zapisowy na ubezpieczenia zdrowotne zaczyna się 1 listopada i będzie trwał do 31 stycznia 2016. Jest to jedyny czas w roku kiedy można wykupić ubezpieczenie zdrowotne, oczywiście sa wyjatkowe sytuacje dla osób które na przykład:
– straciły ubezpieczenia bez własnej winy czyli na przykład ktoś miał ubezpieczenie w pracy i pracodawca nie odnawia polisy,
– zmiana miejsca zamieszkania – przeprowadzka musi być daleka na przykład ze stanu do stanu
– uzyskanie legalnego statusu imigracyjnego
– rozwód
– zgon
– narodziny dziecka
– ślub
Większość z Państwa nie będzie się na te sytuacje kwalifikowała i data 31 stycznia jest data ostateczna na zakup ubezpieczenia na rok 2016.
W nowym roku czeka nas bardzo dużo zmian odnośnie planów ubezpieczeniowych, lekarzy oraz szpitali. Kiedy będą Państwo wybierali plan na następny rok bardzo ważnym krokiem będzie sprawdzenie na jakie dofinansowania się kwalifikujecie, oraz czy Państwa lekarz jest w danym planie, również jeśli bierzecie lekarstwa dobrze jest sprawdzić jak one będą pokryte przez nowy plan.

Czy osoby które maja ukończone 65 lat i otrzymują Medicare muszą wykupić Obamacare?

Większość osób które ukończyły 65 lat kwalifikuje się na Medicare, tak więc te osoby ustawa nie obowiązuje, one nie musza wykupic Obamacare. Natomiast osoby które nie kwalifikują się na Medicare, mogą wykupić zwykle ubezpieczenie zdrowotne i jeśli spełniają określone warunki mogą się starać o dopłaty do składki ubezpieczenia.

Pozatym dla Medicare nie pokrywa w stu procentach kosztów leczenia, przede wszystkim orginalne Medicare nie kryje lekarstw, dlatego wiele osób potrzebuje dodatek do Medicare, plan zastępczy na Medicare, lub plan na lekarstwa.

Jakie są kary za niewykupienie ubezpieczenia na rok 2016?

W roku 2016 kary wzrastają znacząco bo będą one wynosić: $695 na osobę dorosłą a na rodzinę do $2,085 minimum, albo 2,5% dochodu.

Jakich składek za ubezpieczenie zdrowotne można się spodziewać w nowym roku?

Najtańszy plan na osobę 21 letnia będzie wynosił około $150, natomiast na osobę 60 letnia około $500, zależny to od powiatu w którym mieszkacie. Sa to składki bez dofinansowan. Dlatego warto sprawdzic czy Panstwo nie kwalifikuja sie na doplaty z ustawy Obama Care.

Kto może się starać o dofinansowanie do składki ubezpieczenia?

Aby starać sie o dofinansowania przedewszytkim trzeba miec legalny status imigracyjny w USA oraz rozliczac sie z podatkow.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *